2017/02/16

100 zł premii za regularne inwestowanie + 100 zł premii za założenie konta w ING Banku Śląskim

Wystartowała nowa promocja ING Banku Śląskiego. Jest to dobra okazja dla nowych klientów, ponieważ mają oni szansę na zdobycie 200 zł premii. 100 zł za otwarcie Konta z Lwem plus dodatkowe 100 zł za regularne inwestowanie w jednostki uczestnictwa funduszy. Mamy dobrą wiadomość również dla obecnych klientów, ponieważ oni także będą mogli zdobyć 100 zł premii za inwestycję w fundusze, o ile nie posiadali ich już wcześniej.

100 zł za otwarcie Konta z Lwem


Promocja „100 zł za otwarcie Konta” przeznaczona jest dla nowych klientów banku. Taki status posiada taka osoba, która:

od 1 lipca 2015 r. do 30 listopada 2016 r. nie posiadała lub nie współposiadała w Banku któregokolwiek z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student

Jeśli spełniamy ten warunek to możemy już złożyć wniosek o założenie konta z dedykowanej strony promocji. Konieczne będzie również zawnioskowanie o kartę debetową oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe. Mamy na to czas do 28 lutego 2017 r. Wysyłając wniosek należy pamiętać o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez bank.

Aby otrzymać premię do 30 czerwca 2017 r. należy wykonać transakcje kartą płatniczą na kwotę min 1 000 zł. Muszą one zostać zaksięgowane i rozliczone do tego czasu. Ważne, aby transakcje te nie zostały wycofane lub anulowane. Wypłaty z bankomatów również nie zostaną zaliczone.

Wypłata premii nastąpi do 31 lipca 2017 r. na nasze Otwarte Konto Oszczędnościowe. Do tego czasu musimy również posiadać otwarte w promocji konto oraz kartę debetową, inaczej premia nie zostanie wypłacona.

Konto z Lwem: może być rachunkiem darmowym pod warunkiem, że w okresie rozliczeniowym czyli pomiędzy 29, a 28 dniem kolejnego miesiąca wykonamy płatności kartą na kwotę w wysokości min. 300 zł (200 zł w przypadku osób w wieku 18-26 lat). Inaczej opłata wynosi 7 zł miesięcznie.

Otwarte Konto Oszczędnościowe: rachunek oszczędnościowy oferuje oprocentowanie na poziomie 2% przez 4 miesiące od dnia otworzenia konta. Maksymalna kwota, jaką można na nim ulokować wynosi 100 tys. zł. Po okresie promocyjnym oprocentowanie spada do 1% w skali roku. Jeśli chodzi o przelewy, to standardowo pierwszy w miesiącu jest darmowy, natomiast każdy kolejny to koszt 6 zł od wypłaty.

Więcej szczegółów w regulaminie.

100 zł za regularne inwestowanie


Zgodnie z regulaminem promocja „100 zł za regularne inwestowanie” przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla klientów banku ING. Zgodnie z regulaminem muszą to być osoby, które:

  • w momencie rozpoczęcia promocji (31 stycznia 2017 r.) nie posiadają jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych
  • do dnia 31 marca 2017 r. złożą zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych, dokonają wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa oraz złożą Dyspozycję Regularnego Inwestowania
  • do 30 kwietnia 2017 r. co najmniej raz nabędą jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania.

To w zasadzie wszystko. Premia zostanie wypłacona najpóźniej do 16 maja 2017 r. Kwestie podatkowe są załatwiane przez bank, więc nagroda w wysokości 100 zł trafi do nas na czysto.

Warto jeszcze wyjaśnić sprawę „regularnego inwestowania”, które tak naprawdę nie musi być takie regularne, a premię i tak dostaniemy. Regulamin może sugerować, że jesteśmy zobligowani do minimum rocznego oszczędzania w ramach funduszy. Nic bardziej mylnego. Podpisując regulamin składamy jedynie deklarację, a nie zobowiązanie do regularnego oszczędzania. Dodatkowo w regulaminie nie widnieje żaden zapis odnośnie kar lub obowiązku zwrotu wypłaconej premii w przypadku nie dotrzymania złożonej deklaracji.

Zainteresowanych zapraszamy po więcej szczegółów do regulaminu promocji.

Który sposób inwestowania wybrać?


Biorąc udział w promocji mamy możliwość trzech sposobów regularnego oszczędzania inwestując w jednostki funduszy:

  1. Konto Funduszowe: nie trzeba wybierać funduszy. Można wpłacać i wypłacać w dowolnym momencie. Wystarczy 100 zł, żeby zacząć.
  2. Fundusze Indeksowe: możliwość inwestycji na światowych rynkach. Prosta konstrukcja – wystarczy śledzić indeks. Na początek wystarczy 100 zł.
  3. Fundusze Inwestycyjne: ponad 120 funduszy do wyboru. Możliwość wyboru rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb.

Najprostszym i najwygodniejszym wyborem będzie tutaj Konto Funduszowe, ponieważ to eksperci banku będą za nas decydować o wyborze najlepszych funduszy. Do wyboru są 3 pakiety funduszy, różniące się poziomem ryzyka i wysokością potencjalnych zysków.Dla osób, którym zależy tylko na zgarnięciu premii sugerujemy wybór pakietu ING Pakiet Ostrożny. W ten sposób unikniemy zbędnego ryzyka, ale również ponadprzeciętnych zysków. Oczywiście wybór pakietu zależy tylko i wyłącznie od nas. Należy jednak liczyć się z tym, że większe ryzyko może się wiązać zarówno z większymi zyskami, jak i utratą części kapitału.

Załóż konto w ING i odbierz premię!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.