2017/04/23

Ranking kart kredytowych - najlepsze oferty w 2017 r.

Karty kredytowe to jedne z najbardziej popularnych produktów kredytowych. Przydają się przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych, kiedy zaczyna brakować nam gotówki. Dzięki kredytówce możemy w bardzo wygodny i szybki sposób dysponować środkami pieniężnymi, które w gruncie rzeczy nie należą do nas.

Kredytówki są powszechnie uznawanym środkiem płatniczym. Karta kredytowa daje masę udogodnień, jednak stwarza także ryzyko wpadnięcia w ciężkie do spłacenia długi. Warto pamiętać o rozsądnym korzystaniu z tego typu produktów finansowych. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniej oferty. Niektórym bardziej będzie zależało na darmowych przelewach, innym na darmowych wypłatach z bankomatów, a jeszcze innych najbardziej będą interesowały promocje, czy programy rabatowe oferowane przez bank. Odpowiednia analiza rynku umożliwi nie tylko wybór produktu najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb, ale również da możliwość zdobycia różnego rodzaju korzyści.


Na co zwrócić uwagę wybierając kartę kredytową?


Wybierając produkty kredytowe najczęściej kierujemy się oprocentowaniem, jednak w przypadku kart kredytowych we wszystkich bankach jest ono bardzo podobne i najczęściej wynosi ok. 10%  w skali roku. Ciężko zatem kierować się tylko tym kryterium podczas wyboru. Na szczęście istnieje jeszcze wiele innych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać jak najlepszą ofertę.

Znaczna część banków pobiera opłaty za wydanie, wznowienie, czy obsługę karty. Istnieją jednak i takie instytucje, które nie wymagają opłat lub zwalniają z nich po spełnieniu pewnych warunków. Najczęściej wiąże się to z wykonaniem transakcji na odpowiednią kwotę lub liczbę.

Karty kredytowe z pewnością nie są przeznaczone do wypłat z bankomatów. Banki pobierają bardzo wysokie prowizje za tego typu operacje. W niewielu przypadkach zdarza się, że możliwa jest jedna darmowa wypłata w miesiącu.

Kredytówki mają również możliwość wykonywania przelewów z wykorzystaniem środków dostępnych w ramach limitu kredytowego. W niektórych przypadkach usługa ta będzie darmowa, jednak zazwyczaj bank pobierze prowizję - i to nie małą! Wybierając kartę kredytową warto również spojrzeć na okres bezodsetkowy. Jest to czas, w którym bank nie nalicza odsetek za korzystanie z kredytu. Nie możemy również zapomnieć o sprawdzeniu aktualnych promocji oferowanych przez banki. Korzystając z nich możemy zyskać wiele korzyści, takich jak: zniżki w wybranych sklepach lub punktach usługowych, zwrot pieniędzy za płatności bezgotówkowe, a nawet vouchery o wartości kilkuset złotych.

Najlepsze oferty kart kredytowych w 2017 roku:


Poniżej znajdują się propozycje wybranych kart kredytowych. Są to aktualnie najlepsze oferty na rynku. Dodatkowo są objęte promocjami, dzięki czemu oprócz świetnych warunków, można również zyskać dodatkowe korzyści. Aby złożyć wniosek, nie trzeba nawet wychodzić z domu, ponieważ wszystkie oferty dostępne są przez Internet.


Karta Citi Simplicity z voucherem do Answear:
 • 0 zł opłaty za wydanie karty
 • 0 zł opłaty rocznej za kartę
 • 0 zł opłaty za przypomnienie o spłacie karty
 • do 56 dni okresu bezodsetkowego
 • voucher o wartości 500 zł na zakupy w Answear
Sprawdź szczegóły oferty w Citibanku

  Karta Citi Simplicity ze smartfonem LG K4:
  • 0 zł opłaty za wydanie karty
  • 0 zł opłaty rocznej za kartę
  • 0 zł opłaty za przypomnienie o spłacie karty
  • do 56 dni okresu bezodsetkowego
  • smartfon LG K4 w prezencie
  Sprawdź szczegóły oferty w Citibanku

   Karta Citi Simplicity z voucherem do morele.net:
   • 0 zł opłaty za wydanie karty
   • 0 zł opłaty rocznej za kartę
   • 0 zł opłaty za przypomnienie o spłacie karty
   • do 56 dni okresu bezodsetkowego
   • voucher o wartości 400 zł na zakupy w morele.net
   Sprawdź szczegóły oferty w Citibanku 

    Karta Citi Simplicity z voucherem do Douglas:
    • 0 zł opłaty za wydanie karty
    • 0 zł opłaty rocznej za kartę
    • 0 zł opłaty za przypomnienie o spłacie karty
    • do 56 dni okresu bezodsetkowego
    • voucher o wartości 400 zł na zakupy w Douglas
    Sprawdź szczegóły oferty w Citibanku 

     Karta kredytowa TURBOkarta:
     • 0 zł za wydanie karty
     • 0 zł opłaty miesięcznej po wydaniu 1000 zł (inaczej 4,90 zł)
     • 0 zł za ubezpieczenie car assistance
     • do 54 dni okresu bezodsetkowego
     • 3% tańsze paliwo
     Sprawdź szczegóły oferty w Santander Consumer Bank

      Karta kredytowa World MasterCard Class&Club:
      • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty po wydaniu 1500 zł miesięcznie (inaczej 10 zł)
      • 0 zł za ubezpieczenie Class&Comfort
      • do 56 dni okresu bezodesetkowego
      • możliwość uczestnictwa w Programach Class&Club i Priceless Specials
      Sprawdź szczegóły oferty w Raiffeisen Polbank

       Karta kredytowa:
       • 0 zł za wydanie karty
       • 0 zł opłaty rocznej po wydaniu 15 000 zł w ciągu 12 miesięcy
       • do 58 dni okresu bezodesetkowego
       • możliwość zbierania punktów wymiennych na nagrody
       • możliwość rozłożenia na dogodne raty płatności za zakupy dokonane kartą kredytową
       Sprawdź szczegóły oferty w T-Mobile Usługi Bankowe

        Do czego przydaje się karta kredytowa?


        Karta kredytowa to nic innego jak kredyt, którym możemy dysponować za pomocą kawałka plastiku. Każda osoba decydująca się na ten produkt otrzymuje od banku limit kredytowy, do wysokości którego może się zadłużać. Posiadanie karty kredytowej jest bardzo wygodne. Właściciel nie musi martwić się o to, że nie będzie miał czym zapłacić za niespodziewane zakupy lub usługę, gdy w portfelu brakuje gotówki. Karty kredytowe gwarantują bowiem możliwość zawierania transakcji 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

        Używając karty do transakcji bezgotówkowych możemy przez kilkadziesiąt dni nie ponosić kosztów odsetkowych. Ważne tylko, aby swoje zadłużenia spłacać na czas, ponieważ inaczej będziemy zmuszeni do zapłacenia kwoty odsetkowej. Kredytówka jest również przydatna w sytuacjach takich, jak wypożyczanie samochodu. Kolejnym przykładem przydatności kredytówek są płatne aplikacje takie jak Spotify, Uber, czy Netflix. Osoby korzystające z nich mogą podpiąć swoją kartę kredytową w celu opłacania subskrypcji.

        Czy każdy może otrzymać kartę kredytową?


        Z kartą kredytową wiążą się podobne zobowiązania, jak w przypadku innych produktów kredytowych. Bank przed podjęciem decyzji musi najpierw ocenić zdolność kredytową klienta. Zdolność kredytowa to nic innego, jak zdolność spłaty zaciągniętego długu wraz z naliczonymi odsetkami w określonym terminie. Najczęściej wystarcza wykazanie stałych wpływów na koncie osobistym, jednak wysokie zarobki to nie jedyne kryterium, jakie będzie wpływać na ocenę. Bardzo często wpływ na decyzję mają również inne czynniki, takie jak: miejsce zamieszkania, wiek, stan cywilny, posiadane stanowisko, czy wiarygodność pracodawcy.

        Musimy liczyć się również być gotowi na  prześwietlenie naszej historii kredytowej, czyli informacji o tym jak spłacaliśmy wszystkie poprzednie zobowiązania finansowe. Wszystkie tego typu informacje dostępne są w Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie tam zwracają się banki w celu sprawdzenia swojego klienta. Właśnie dlatego spłacanie zobowiązań na czas jest tak ważne. Kredytobiorca buduje w ten sposób profil wiarygodnego klienta, a dzięki temu bank chętniej udzieli mu pożyczki. Należy również pamiętać, że brak jakichkolwiek informacji w BIK-u nie wpływa pozytywnie na naszą ocenę. Bank woli wiedzieć komu udziela pożyczkę, niż ryzykować poręczenie pieniędzy osobie, o której zwyczajach finansowych nic nie wie. Każdy bank posiada jednak inne kryteria oceny oraz własną definicję zdolności kredytowej, więc nie da się jednoznacznie określić, kto daną kartę otrzyma, a kto nie.

        Jak działa okres bezodsetkowy?


        Część z was pewnie zastanawia się, czym jest okres bezodsetkowy (grace period) i na czym  polega. Otóż okres bezodsetkowy to nic innego jak czas, przez który nie są naliczane odsetki od wykorzystanych środków z limitu karty kredytowej. Jeśli więc całe zadłużenie spłacimy w określonym terminie, to taki rodzaj pożyczki nie będzie nas kosztował ani grosza. Aktualnie banki oferują nawet do 60 dni okresu bezodsetkowego, co dla nas oznacza nawet do 8 tygodni darmowego obrotu pieniędzmi.

        Żeby dobrze zrozumieć jak działa okres bezodsetkowy musimy najpierw sprawdzić jaki jest nasz indywidualny okres rozliczeniowy. Najczęściej obejmuje on okres 30 dni, ale ważne jest w jakim dniu się rozpoczyna. Niektóre banki dają możliwość samodzielnego ustawienia dnia rozpoczęcia cyklu, inne narzucają konkretną datę. Na koniec cyklu każda osoba korzystająca z karty kredytowej otrzymuje wyciąg z rachunku karty, w którym podliczone jest całe zadłużenie w danym okresie rozliczeniowym. Na wyciągu znajduje się również data, do której musimy spłacić nasze zadłużenie. Zazwyczaj czas na spłatę wynosi od 20 do 30 dni. Spłacając całe zadłużenie w terminie, nie będziemy musieli płacić żadnych odsetek. Jeśli więc na początku cyklu rozliczeniowego zdecydujemy się na jakieś zakupy, to realnie ich koszt poniesiemy dopiero po 50-60 dniach. Co ciekawe, istnieje również możliwość spłaty tylko części zadłużenia. Niestety działa to na naszą niekorzyść, ponieważ wybierając takie rozwiązanie przepada nam okres bezodsetkowy. Oznacza to, że odsetki zostaną naliczone od daty transakcji kartą, czyli od momentu powstania zadłużenia.

        Podsumowanie


        Karta kredytowa to bardzo przydatna usługa finansowa, ale tylko pod warunkiem, że rozsądnie się z niej korzysta. Należy pamiętać, że pieniądze pożyczamy od banku na określonych warunkach, a niedostosowanie się do nich grozi poniesieniem wysokich kosztów. Brak odpowiedniej kontroli nad wydatkami dokonywanymi kartą kredytową może doprowadzić do zadłużenia się ponad własne możliwości finansowe. Dlatego kredytówka to świetny produkt dla osób, które często potrzebują zwiększenia płynności finansowej, ale jednocześnie kontrolują swoje wydatki i zachowują ostrożność podczas zakupów.

        Brak komentarzy:

        Prześlij komentarz

        Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.