2016/02/03

Happy w Idea Bank - najlepsza oferta na rynku?

Wszystkie banki mają w swojej ofercie krótkoterminowe lokaty, więc ma je także Idea Bank. Jest to jedna z lepszych lokat krótkoterminowych, ponieważ oferuje oprocentowanie w wysokości aż 4% w skali roku. Tak dobrą ofertę ma tylko kilka banków, więc warto zainteresować się ofertą Happy od Idea Banku.

Warunki, na jakich zostaje założona lokata


Idea Bank ustala z góry okres, w jakim lokata przez nas założona będzie trwać i funkcjonować. Jest to maksymalnie okres trzech miesięcy. Jak przyjrzymy się innym ofertom to zauważymy, że to taki standard. Rzadko, kiedy okres funkcjonowania lokaty krótkoterminowej jest dłuższy. Zresztą sama nazwa „krótkoterminowa” zobowiązuje do tego, aby nie trwała zbyt długo.

Możemy wybrać kwotę, jaką chcemy wpłacić, musi się ona jednak zmieścić w przedziale od 1000 złotych do 10 000 złotych. Jak więc widać, nie będą z tej oferty zadowolone osoby, które posiadają naprawdę duże kwoty pieniędzy. Praktycznie dla nich ta oferta jest nieprzydatna. 4% w skali roku z 10 000 złotych to 400 złoty. Z 10 000 złotych odsetki za 3 miesiące to tylko 100 złotych. Czasami można się zastanawiać nad tym, kto korzysta z takich lokat. Przecież dla osób, które nie mają zbyt dużej gotówki, kilka tysięcy to kwota, którą ciężko odłożyć, a natomiast ci, którzy operują ogromnymi sumami, nie poczują zysku w wysokości 100 zł za trzy miesiące. Dla takich osób znacznie lepszym wyborem są lokaty 2016, które nie mają limitu maksymalnej kwoty, jaką można na nich umieścić.

Oferta korzystna, czy nie?

Oczywiście oferta Idea Banku jest bardzo korzystna, byłaby jeszcze bardziej gdybyśmy mieli możliwość wpłacenia pieniędzy na dłuższy okres czasu. Niestety nie zawsze mamy to, czego byśmy oczekiwali. Jeśli ktoś ma kwotę pieniędzy z przedziału 1000 – 10 000 złotych, a nie ma, co z tymi pieniędzmi zrobić, to na pewno lepiej ją umieścić na takiej lokacie jak na przykład Happy, niż trzymać w domu. W banku chociaż nasze pieniądze są bezpieczne. Jeśli jednak mamy znacznie większe kwoty pieniędzy, to trzeba szukać lepszej oferty w konkurencyjnych bankach, lub przemyśleć inny sposób inwestowania. Krótkoterminowa lokata z limitem do 10 000 złotych nie jest dobrym i opłacalnym wyborem dla osób zamożnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.