2014/09/02

Skuteczne oszczędzanie na atrakcyjnych kontach oszczędnościowych


Konto oszczędnościowe jest dobrą alternatywą dla lokat bankowych, pod względem możliwości zarobku. Daje także możliwość wcześniejszego wypłacenia oszczędności, bez utraty odsetek. Poniżej analiza aktualnych ofert polskich banków.

Jedną z ciekawszych i atrakcyjniejszych ofert na rynku jest konto oszczędnościowe BGŻ-u. Nowi klienci, jeśli wpłacą kwotę do 100 tys. zł mogą uzyskać nawet 3,5%. Kapitalizacja odsetek odbywa się miesięcznie. Dla pozostałych starych klientów oprocentowanie wynosi 3,0%. Nie wymagane jest minimalne saldo na koncie. BGŻ nie pobiera opłat, oprócz tych należnych od przelewów.

Kolejnym bankiem oferującym konto oszczędnościowe jest Millenium Bank. Oprocentowanie w skali roku wynosi 3,30%. Nie pobierane są opłaty za otwarcie oraz prowadzenie konta. Bank nie wymaga także minimalnej kwoty wpłaty do tego, aby zacząć zarabiać. Jeden przelew miesięcznie jest bezpłatny. Każdy następny będzie kosztował klienta 5 zł. Konto jest możliwe do założenia przez Internet.

Bankiem oferującym również ciekawą ofertę jest mBank. Proponuje on konto oszczędnościowe eMAX plus. Oprocentowanie konta może wynieść od 2,5% do 3,0% w skali roku. Otwarcie oraz prowadzenie konta jest bezpłatne. Nie jest wymagane minimalne saldo. Konto prowadzone jest tylko w złotówkach.

PKO BP również posiada w swojej ofercie rachunek oszczędnościowy. Jest ono oferowane w bankowości internetowej - Inteligo. Oprocentowanie w skali roku może wynieść od 2,1% do 2,8%. Zależeć do będzie w głównej mierze od wysokości środków deponowanych na rachunku. Za otworzenie oraz prowadzenie rachunku nie są pobierane dodatkowe opłaty. Konto prowadzone jest tylko w złotówkach.

Kontem godnym uwagi jest oferta Volkswagen Banku. Za otworzenie oraz prowadzenie rachunku bank nie pobierze od nas opłat. Oprocentowanie wyniesie od 2,5% do 2,8% w skali roku. Rachunek jest prowadzony tylko w złotówkach. Kapitalizacja odsetek odbywa się co miesiąc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.