Tradycyjna lokata to jeden z najchętniej wybieranych produktów bankowych, cieszący się popularnością wśród konsumentów, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i przejrzyste zasady inwestowania. Stosunkowo niewielki zysk jest niezmienny i zawsze wypłacany w ustalonym terminie. Gdy do standardowej lokaty dodamy inwestycję w instrumenty giełdowe, przy sprzyjających warunkach jesteśmy w stanie osiągnąć dużo wyższą stopę zwrotu. Zyski płynące z lokaty inwestycyjnej dzielą się na dochody wypracowane przez pieniądze gwarantowane przez bank oraz profity związane z obrotem instrumentami giełdowymi.

Wybierając lokatę inwestycyjną możemy pomnażać oszczędności przez zróżnicowany okres czasu, wahający się od sześciu miesięcy do nawet trzech lat. Fundusze inwestycyjne, z którymi zostają połączone lokaty, są odmienne pod względem obranej strategii inwestycyjnej, a co za tym idzie wiążą się z różnym ryzykiem poniesienia straty. Lokata inwestycyjna nie zawsze musi być tak atrakcyjna, jak przedstawiają to banki. Decydując się na skorzystanie z konkretnej oferty należy uważnie prześledzić warunki, decydujące o konieczności wniesienia określonej kwoty, zmienności oprocentowania w trakcie trwania inwestycji czy zapłacenia prowizji w przypadku wcześniejszego wycofania się z umowy.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zastanowić się na jak długo jesteśmy w stanie zamrozić swoje oszczędności, ponieważ w razie zerwania umowy możemy stracić znacznie więcej niż wypracowane odsetki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.