2017/06/15

Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4% przez 6 miesięcy

Zapewne większość osób kojarzy 3-miesięczną Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4% od Nest Banku. Całkiem niedawno pojawiła się jej nieco zmodyfikowana wersja, tym razem nie na 3, a na 6 miesięcy. Oprocentowanie pozostaje bez zmian, jednak aby je utrzymać, trzeba będzie spełnić pewne warunki. Dowiedzmy się jakie.Nową Lokatę Witaj mogą założyć zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Ważne jest tylko to, aby posiadać konto osobiste w Nest Banku. W przypadku nowych klientów, dyspozycję otwarcia lokaty, trzeba będzie złożyć maksymalnie w ciągu 30 dni od daty otwarcia pierwszego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Nest Banku.

Aby utrzymać oprocentowanie lokaty na poziomie 4% przez okres 6 miesięcy, konieczne będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia w wysokości min. 2 500 zł. W przypadku klientów firmowych, oprócz wpływu w wysokości min. 6 000 zł, trzeba będzie jeszcze wykonać jedną płatność zaliczki podatku dochodowego. W obu przypadkach warunki należy spełnić w ciągu 60 dni od otwarcia lokaty. Zaznaczmy jeszcze, co w tym przypadku oznacza „wpływ wynagrodzenia”:

suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz Klienta z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub
(ii) renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie

Wygląda więc na to, że wpływ faktycznie będzie musiał pochodzić z tytułu wynagrodzenia. W przypadku niespełnienia warunków, oprocentowanie na poziomie 4% utrzyma się przez pierwsze 3 miesiące trwania lokaty, a później spadnie do 0,5%. Średnio daje to 2,25% w skali roku. Przypominamy, że na lokacie można ulokować maksymalnie 10 000 zł, a każdy klient może założyć tylko jedną lokatę. W przypadku otworzenia większej ilości depozytów, promocyjnym oprocentowaniem objęta będzie tylko pierwsza z założonych lokat. Więcej szczegółów dostępne jest w regulaminie.

Załóż Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4% na okres 6 miesięcy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.