2014/08/04

Dlaczego konsolidacja kredytów jest opłacalna?Konsolidacja kredytów polega na przeniesieniu wszystkich swoich zobowiązań do jednego banku (tego, który skonsoliduje nasze kredyty w innych). Konsolidacja obejmuje zaciągane w różnych celach kredyty. Konsolidacja kredytów nie pozwala jednak na spłatę chwilówek, ale kredytów z innych banków oraz instytucji zwanych SKOKami, czyli Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo –Kredytowymi.

Dla kogo przeznaczona jest konsolidacja zobowiązań?

Konsolidacja kredytów to ciekawa propozycja dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą wielu zobowiązań (istnieje możliwość dobrania gotówki do kredytu konsolidacyjnego na dowolny cel). To także rozwiązanie dla osób zabieganych, zapracowanych, zapominających o terminowych spłatach różnych rat, rachunków.  Tak więc z pewnością można polecić go przykładowo osobom zajmującym się budżetem domowym na przykład w rodzinie wielodzietnej.

Kredyt konsolidacyjny – zalety konsolidacji:
  • Możliwość płacenia mniejszej raty (aniżeli sumując łącznie raty w kredytach przed ich skonsolidowaniem), podkreślić należy, iż rata jest jedna, stała, spłacana raz w miesiącu, w dogodnym dla nas terminie
  • Możliwość dobrania niewielkiej kwoty
  • Różnoraki wybór wśród ubezpieczeń kredytu – warto poszukiwać banków z ubezpieczeniem podstawowym i możliwością dokupienia dodatkowego np. od utraty pracy, niepełnosprawności
  • Spłacenie starych kredytów pozwala na rozwiązanie umów z bankiem i pozamykanie kont, które niepotrzebnie generują nam, co miesiąc stratę pieniędzy (w związku z ich utrzymaniem)
  • Wiele banków proponuje konsolidację kredytów współmałżonka czy współmałżonki
  • Kredyty konsolidacyjne zgodnie z przeznaczeniem oferują długi okres kredytobrania
  • Spłacając stare kredyty i zamykając konta w niektórych placówkach bankowych warto pytać o możliwość zwrotu za odsetki, z powodu wcześniejszego spłacenia kredytu (niektóre banki przewidują taką możliwość, co pozwala uzyskać jeszcze dodatkowo gotówkę)
  • Chroni przed braniem popularnych chwilówek i wpadnięciem w „koło zadłużenia”
  • Dodatkowe korzyści – oferują je niektóre banki podczas, gdy przyznają kredyty konsolidacyjne. Może być to pakiet ubezpieczeń dla rodziny, czy pomoc techniczna dla naszego samochodu w czasie awarii (zależnie od banku)

Konsolidacja kredytów chroni budżet rodziny i pozwala go podreperować, w sytuacji, gdy okazuje się, iż nie mamy już środków na spłacenie wszelkich kredytów, jakie posiadamy. Możliwość płacenia mniejszej, jednej raty jest jednym z głównych powodów decyzyjnych, odnośnie zaciągania kredytu konsolidacyjnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.