2013/10/02

Usługi świadczone przez Bank Pocztowy

Bank Pocztowy, to bank, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy klient poczty z pewnością zauważył, że w oddziałach pocztowych można skorzystać również z oferty banku. Nie jest to jednak bank z oferta dostępna tylko w ten sposób. Oprócz tego, iż bank wykorzystuje sieć urzędów pocztowych, posiada swoje oddziały – jest ich w Polsce kilkadziesiąt.

Bank znany od lat

Bank Pocztowy działa od 1990 roku, a wiec stosunkowo krótko. Od początku swojego istnienia, posiada w ofercie produkty bankowe skierowane do różnych grup klientów. Produkty, wśród których można wyróżnić wiele ciekawostek. Interesujące są choćby konta osobiste i konta firmowe, popularne przede wszystkim wśród przedsiębiorców, którzy wykorzystują posiadanie konta tylko do płacenia składek ZUS i przelewania środków do innych urzędów i oczekują bezpłatnego konta o niewielkich możliwościach. Płatność na poczcie i jednoczesny – zgodny z zasadami – przelew międzybankowy, to udogodnienie, z którego korzysta wiele osób.

Bank Pocztowy to bank charakterystyczny. Polskie banki nigdy nie znajdą się tak blisko ludzi jak właśnie ten bank. Poczta znajduje się w każdym mieście, w każdej miejscowości, a niekiedy i na wsi, dlatego klienci, którzy są tradycjonalistami i chcą skorzystać z produktów bankowych po prostu odwiedzając taką placówkę, zrobią to bez problemu. Nie oznacza to jednak, że banku nie rozwinął kanału bankowości elektronicznej. Klienci, którzy chcą z usług banku korzystać dzięki sieci Internet, czy przez telefon, mogą to zrobić.

Polski bank

Wartym podkreślenia jest fakt, iż Bank Pocztowy, to bank tylko z polskim kapitałem. Jest to istotne, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy większość banków działających w Polsce, to nie polskie banki a odłamy banków zagranicznych lubi banki, w których udziałowcami są grupy bankowe z innych krajów. Warto o tym mówić głośno i pamiętać, że współpracując z tym bankiem, wspiera się po części nasz kraj, a zyski banku nie są transferowane za granicę. Warto poznać ofertę tego banku i odkryć, że Bank Pocztowy to nie przysłowiowe kilka produktów, którymi reklamuje się w urzędzie pocztowym, ale poważna i szanowana instytucja, z której ofert warto korzystać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.