2013/10/02

Jakie pordukty bankowe są najlepsze dla zwykłego Kowalskiego?

Bank pełni funkcję instytucji finansowej, która nie tylko reguluje ogólnie pojęte finanse, oraz stanowi istotną rolę w budowaniu i kontrolowaniu gospodarki rynkowej, lecz również oferuje swoim Klientom liczne produkty. Mowa o produktach bankowych, do których należą nie tylko osobiste konta bankowe, czy lokaty ale także ubezpieczenia, rachunki inwestycyjne czy otwarte fundusze emerytalne.

Opis produktów bankowych

Każdy z nas, na pewno zetknął się z pojęciem kredyt. Natomiast banki proponują różne rodzaje kredytów: hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, refinansowe, odnawialne, czy konsolidacyjne. Podstawowe produkty bankowe, które są powszechnie używane przez Klientów to: osobiste konta bankowe, młodzieżowe, oszczędnościowe czy konta z kredytem odnawialnym. Będąc w posiadaniu któregokolwiek z produktów, Klient banku zarówno Klient banku, jak i sama instytucja zobowiązani są do przestrzegania warunków i zapisów w umowie.

Dla bardziej odważnych i majętnych osób, polskie banki proponują również założenie funduszu inwestycyjnego, czy długoterminowej lokaty. Wymienione oferty pozwalają głównie gromadzić lub zwiększać swoje oszczędności, a poprzez długi czas trwania funduszu czy lokaty, Klient ma pewność, że po tym czasie, zyska. Przy okazji funduszy, sytuacja jest zmienna, wraz ze zmianą inflacji (mówimy o hossie lub bessie, jako czynnikach determinujących to, czy akuratnie nasze środki zyskują, czy nieco tracą na wartości). Jednak, posiadając lokatę z oprocentowaniem stałym w skali roku, śmiało możemy przeliczyć realne zyski, jeszcze zanim upłynie czas trwania umowy.

Zainwestuj w przyszłość

Mimo, iż statystyki wskazują na mniejsze zainteresowanie wśród Klientów, oszczędzaniem, warto jest, aby finanse osobiste zarządzane były w taki sposób, żeby móc pozwolić sobie na odkładanie określonej sumy – to znacznie ułatwi start w dorosłość naszych dzieci, lub po prostu pozwoli na spełnienie swoich marzeń związanych z remontem czy budową domu, podróżami lub naszym hobby.
Inwestowanie to nie tylko ruletka, jaka występuje podczas udzielania się na giełdzie, lecz świadome i kontrolowane operowanie swoimi pieniędzmi. Chociaż coraz trudniej jest nam odkładać, dobrze jest, aby bank zaproponował nam atrakcyjną propozycję, np. konta dla dziecka, lub właśnie lokaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.