Konsolidacja kredytu, czyli w bardzo prostym rozumieniu łączenie wielu zobowiązań finansowych w jedno. Praktycznie w każdym banku istnieje możliwość konsolidacji kredytu. Banki przekonują nas o swoich "świetnych" ofertach kusząc propozycjami. Chętnie przejmą nasze zobowiązania, zsumują i dają jedną niższą ratę.
Kiedy już wybierzemy tą najlepszą ofertę dla siebie z pośród wielu kuszących propozycji zgłaszamy się do banku i przedstawiamy gdzie i na jakie kwoty jesteśmy zadłużeni. Bank sprawdza nasze możliwości, ale robi to jednak z przymrużeniem oka. Większość klientów decydujących się na konsolidację kredytu ma, bowiem problem ze spłatą dotychczasowych rat. Problemy z spłatą dotychczasowych zobowiązań powinny być przeszkodą dla banku w udzieleniu kolejnego kredytu, jednak każdy bank żyje z kredytów i chętnie przygarnie kolejnego klienta. Nawet wysoki poziom zadłużenia nie musi być przeszkodą w konsolidacji. Ważne jest, aby klient miał w miarę czystą historię w BIk.
Pozytywne rozpatrzenie naszej prośby będzie skutkowało przedstawieniem nam konkretnej oferty.
Obowiązują dwie podstawowe zasady:
Bank w oparciu o średnią naszych dotychczasowych oprocentowań wyliczy jedno wspólne oprocentowanie. Kwestia oprocentowania to sprawa bardzo indywidualna i banki podchodzą z tym do każdego klienta inaczej. Konsolidują kilka drogich pożyczek prywatnych nie liczmy na cud. Samo oprocentowanie jest jednak zależne od drugiej zasady konsolidacji.
Aby konsolidacja miała jakikolwiek sens bank zaproponuje nam dłuższy okres spłaty. Długoterminowość kredytu ma tutaj duże znaczenie. Tak, więc za kilka pożyczek na okres 12 miesięcy bank może zaproponować nam jedną na okres 72 miesięcy. Są to tylko przekłady. Każda konsolidacja kredytu to sprawa indywidualna i banki różnie podchodzą do naszych zobowiązań.
Konsolidacja nie oznacza tańszego kredytu
Rata po konsolidacji jest rzeczywiście niższa, ale kredyt niekoniecznie. Sumarycznie po wydłużeniu okresu spłaty zawsze oddajemy bankowi więcej pieniędzy. Jeszcze więcej zapłacimy za kredyt konsolidacyjny z bonusem. Jest to kredyt konsolidacyjny pokrywający nasze wszelkie zobowiązania plus niewielki zastrzyk gotówki na dowolny cel. Brzmi kusząco, ale pamiętajmy, ze to kolejny oprocentowany pieniądz do oddania. Biorąc pod uwagę aktualne oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych wcale nie musi to być dla nas opłacalne. Na mocy obowiązującej w Polsce ustawy, banki i firmy prywatne mogą stosować maksymalne oprocentowanie wynoszące czterokrotność stopy lombardowej.
Oszczędzanie w dzisiejszych czasach nabiera coraz większego znaczenia. Zazwyczaj oszczędzamy w konkretnym celu - m.in. po ta aby zabezpieczyć swoją przyszłość. Tutaj znajdziesz porady, w jaki sposób można bezpiecznie oszczędzać pieniądze oraz dowiesz się, co należy wiedzieć o produktach oszczędnościowych dostępnych w bankach. W głównej mierze skupiamy się na bezpiecznych instrumentach bankowych, dlatego na blogu systematycznie umieszczamy rankingi ofert banków i innych instytucji finansowych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.