2014/11/03

Wspólne konto bankowe - czy to się opłaca?

Małżeństwo czy para żyjąca w związku nieformalnym wcześniej czy później staje przed pytaniem, czy nie byłoby korzystnie założyć wspólne konto bankowe? Przecież zarobione pieniądze i tak w rezultacie wędrują na jeden stosik, a wydatki są wspólne, bo trudno byłoby je podzielić. I tu pojawia się dylemat. Jakie konto bankowe jest najbardziej odpowiednie dla pary?

Niskie opłaty za prowadzenie konta, a nie rzadko ich całkowite zniesienie nie kusi już tak bardzo. Wydaje się wręcz oczywistą sprawą. Pozostają jednak inne kryteria decydujące o atrakcyjności konta zakładanego z myślą o dwóch osobach.

Pierwszym z nich jest możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy z wielu bankomatów. Darmowa wypłata środków z bankomatów należących do danego banku jest bardzo często niewystarczającą opcją dla jednej osoby. W przypadku pary może się to okazać jeszcze bardziej kłopotliwe. Kolejnym istotnym czynnikiem, wpływającym na wygodę korzystania z konta jest jego mobilność. Decyduje o niej łatwy i bezpieczny dostęp do konta zarówno przez Internet, jak i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego generuje mnóstwo rachunków do zapłacenia. Możliwość bezpłatnych przelewów internetowych i zleceń stałych bardzo ułatwia życie. Para powinna, więc zwrócić uwagę również na ten atrybut konta. Konieczne okazuje się również posiadanie karty i kart dodatkowych. Niskie opłaty za tego rodzaju usługi lub ich całkowity brak również może skłaniać do wyboru określonego konta. Możemy również przeanalizować różnego rodzaju usługi dodatkowe. Premia za regularne wpływy na konto, w przypadku dwóch pensji może okazać się niezwykle kusząca. Na spore oszczędności możemy liczyć w przypadku, gdy konto łączy się z pakietem ubezpieczeniowym. Wypadek samochodowy czy różnego rodzaju domowe awarie to okoliczności, których trudno uniknąć. Pakiet assistance ratować nas będzie w sytuacjach podbramkowych. Dlaczego więc z niego nie skorzystać, zwłaszcza, że często bywa dodatkową opcją konta?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.