2015/08/02

Współczesne rachunki oszczędnościowe

Szeroki wachlarz ofert

Obecnie do wyboru mamy bardzo dużo ofert kont oszczędnościowych. Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie taki rachunek. Powoduje to, iż konkurencja o oszczędności klientów jest duża i co za tym idzie banki są zmuszone do tworzenia korzystnych ofert. Mamy zatem z czego wybierać, a problemem coraz częściej jest umiejętność dotarcia do najlepszych ofert i prawidłowego porównania ich. Na szczęście są narzędzia, które ułatwiają ten proces. Ranking kont oszczędnościowych zapewnia dostęp do najlepszych ofert na rynku. Zwykle jest aktualizowany raz w miesiącu, aby obejmować także najnowsze oferty. Aby skorzystać z takiego rankingu wystarczy znaleźć go za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Duża elastyczność rachunków

Współczesne rachunki oszczędnościowe zapewniają coraz to większą elastyczność ich użytkowania. Bardzo często przysługuje nam więcej niż jeden bezpłatny przelew w miesiącu, a jeżeli posiadamy kontu typu ROR w tym samym banku, to ich liczba może być nawet nieograniczona. Ponadto często przelewy między własnymi kontami są natychmiastowe.

Wykorzystanie technologii

Współczesna bankowość korzysta z dorobków najnowszej technologii. Także w przypadku rachunku oszczędnościowego znajdziemy tego wyraz. Nasze konto zazwyczaj możemy w pełni obsługiwać przez Internet, także na urządzeniach mobilnych. Banki bardzo często oferują także specjalne aplikacje na smartphone’y, które zapewniają ciągły i natychmiastowy dostęp do naszych środków. Możliwe jest sprawdzanie stanu konta czy dokonywanie przelewów w ciągu kilkunastu sekund.

Produkty wiązane

Coraz częściej możemy trafić na ofertę z bardzo korzystnym oprocentowaniem. W takim przypadku zazwyczaj można skorzystać z konta oszczędnościowego tylko wtedy, gdy nabędzie się w pakiecie inny produkt tego samego banku. Zwykle polega to na tym, iż otrzymujemy rachunek oszczędnościowy o bardzo korzystnym oprocentowaniu, ale musimy założyć także rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy. Oprócz tego jesteśmy zobowiązani aktywnie korzystać z ROR-u. Polega to zazwyczaj na zobowiązaniu się, że na konto co miesiąc będzie wpływała określona w umowie kwota. Czasami istnieje także dodatkowy warunek w postaci comiesięcznej płatności kartą debetową dołączoną do rachunku na określoną kwotę. W sytuacji, kiedy i tak takich płatności byśmy dokonywali i mamy możliwość przelewania na konto wynagrodzenia, może to okazać się atrakcyjną ofertą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.