2015/05/04

Najpopularniejsze rodzaje kont bankowych

W dwudziestym pierwszym wieku rynek usług i produktów finansowych oferowanych przez banki poszerzył się w znacznym stopniu. Można by wymieniać wszystkie produkty finansowe, które obecnie oferują banki lecz zajęłoby to nam sporo czasu. Przyjrzyjmy się jednak bliżej kontom osobistym, które są elementem składowym dla grupy produktów bankowych nazywanych kontami bankowymi.

Czym jest konto osobiste?

Jest to konto bankowe oferowane dla osób fizycznych. Konta te występują w wielu wariantach. W każdym banku znajdziemy ofertę kilku rodzajów kont osobistych, będą to między innymi konta studenckie, konta młodzieżowe, zwykłe konta oszczędnościowo rozliczeniowe, konta oszczędnościowe, konta dla nieletnich i tym podobne. Wybór konta osobistego zależy od naszych upodobań oraz od tego czego aktualnie oczekujemy od takiego rachunku. Bieżący ranking najlepszych kont osobistych znajdziesz tutaj.

Jakie są rodzaje kont bankowych?

Przykładowo, jeżeli chcemy oszczędzać na naszym koncie warto byłoby wybrać konto oszczędnościowe. Tego rodzaju konta osobiste to oprocentowanie wyższe niż na zwykłym koncie oszczędnościowo rozliczeniowym. Konto oszczędnościowe często nazywane jest również kompromisem pomiędzy tradycyjnym ROR-em, a lokatą bankową. Konto oszczędnościowe gromadzi środki pieniężne z których możemy korzystać na bieżąco lecz ma niższe oprocentowanie niż lokata bankowa, więc jak widać zadziałała tu zasada coś za coś. Konto oszczędnościowe jest kontem bankowym o najwyższym oprocentowaniu.

Również ludzie zamożni znajda dla siebie pewien rodzaj kont osobistych. Osoby, które zarabiają w ciągu miesiąca więcej niż zwykły przeciętny obywatel dla banku staje się automatycznie VIP-em. Takiemu klientowi bank oferuje wszystko co najlepsze, lokaty terminowe z wysokim oprocentowaniem, konta bankowe na dogodnych warunkach. Aby utrzymać takiego klienta banki oferują również indywidualnych doradców, którzy pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące produktów oferowanych przez bank.

Innym rodzajem konta osobistego jest konto młodzieżowe, skierowane do osób młodych (studentów) jak sama nazwa na to wskazuje. Konta te są zazwyczaj tańsze w prowadzeniu i nie generują wysokich opłat za dokonywanie operacji bezgotówkowych. Banki często dodają karty debetowe, które umożliwiają robienie zakupów w większych sklepach bez korzystania z gotówki. W ostatnich czasach pojawiły się tak zwane karty zbliżeniowe, które niesamowicie skróciły czas płacenia kartą. Wystarczy zbliżyć kartę do specjalnego czytnika, eliminuje to między innymi często kłopotliwe i czasochłonne wprowadzanie pinu i okres, w którym terminal sprawdza poprawność wprowadzonych danych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.