2015/01/14

Konta oszczędnościowe atrakcyjnym sposobem na bezpieczne oszczędzanie

W dzisiejszych ciężkich czasach coraz więcej osób zaciska pasa i postanawia oszczędzać pieniądze. Jedni zbierają na zakup samochodu, laptopa, nowego telefonu, na organizację wesela czy na zagraniczny wyjazd w wakacje. Inni natomiast starają się odłożyć na tzw. czarną godzinę. Jednak bez względu na cel oszczędzania, najważniejsze jest żeby było ono bezpieczne i przynosiło nawet mały, ale pewny zysk. Dlatego idealnym rozwiązaniem, spełniającym powyższe wymogi jest konto oszczędnościowe.

W ostatnich latach konta oszczędnościowe znacznie zyskały na popularności. Zawdzięczają to przede wszystkim temu, że są najmniej ryzykowną metodą na pomnażanie swoich oszczędności. Ich dużym atutem jest fakt, że dostęp do ulokowanych na nich jest swobodny. W każdej chwili można nie tylko wybrać z nich pieniądze, ale je również wpłacić. Ważnym jest, że nie tracimy przez to zysków z wypracowanych do tej pory odsetek. Ponadto na ich korzyść przemawia również to, że nawet najmniejsza przechowywana na nich kwota podlega oprocentowaniu, zatem nawet najmniejsza suma może przynieść jakiś zysk. Dużym udogodnieniem jest również możliwość monitorowania środków znajdujących się na koncie poprzez Internet, co ułatwia w znaczny sposób kontrolę oszczędności i zarządzanie swoimi finansami.

Konta oszczędnościowe posiadają niestety również wady. Do najważniejszych z nich należy przede wszystkim zmienne oprocentowanie, które w każdej chwili może wzrosnąć lub spaść. Kolejnym ich minusem jest fakt, że założenie konta często wiąże się z wymogiem skorzystania z jakiejś innej oferty banku, która już niekoniecznie jest atrakcyjna i wiąże się z dodatkowymi opłatami. W efekcie może okazać się, że pozornie korzystna oferta w efekcie jest nieopłacalna. Następną wadą kont oszczędnościowych jest ograniczona ilość przelewów. Jest to związane z tym, że konta tego typu służą do pomnażania oszczędności, a nie do ich wydawania.

Wybierając konto oszczędnościowe warto dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć najlepszą dla siebie ofertę. Zaowocuje to z pewnością większym zyskiem w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.