2015/02/01

Kredyt z dopłatą – sposób na własne mieszkanie

Od kilku lat państwo próbuje pomóc młodym ludziom w zaciąganiu kredytów hipotecznych. Jest to dziś najlepszy sposób na zakup własnego „M”. Coraz więcej rodzin w taki właśnie osób dorobiło się swojego miejsca na ziemi. Od 2014 roku funkcjonuje program mieszkanie dla młodych. Co zawiera ten program i kto może z niego skorzystać?

Dofinansowanie na zakup pierwszego mieszkania.

Rządowy program ma za zadanie wspierać ludzi przy zakupie ich pierwszego mieszkania. Oznacza to, że z programu tego mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nigdy nie były właścicielami mieszkań. Aby skorzystać z programu mdm należy spełniać wymagania:

  • wiek do 35 lat – w przypadku małżeństwa liczy się wiek młodszego partnera
  • zakup mieszkania z rynku pierwotnego
  • nieruchomość nie powinna przekraczać 70 metrów kwadratowych w przypadku mieszkań i 100 metrów kwadratowych w przypadku domków jednorodzinnych.
  • nieruchomość powinna być finansowana z kredytu, na co najmniej 50 % wartości i na co najmniej 15 lat
  • koszt jednego metra kwadratowego nieruchomości powinien mieścić się w limitach wyznaczonych dla dennego regionu.
  • kredytobiorcy nie mogą być właścicielami nieruchomości także w przeszłości.
  • osoby do 36 roku życia, które metodą gospodarczą rozpoczęły budowę swojego domu mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT za materiały budowlane.

Czy warto ubiegać się o takie dopłaty?

Wiele osób uważa, że warto skorzystać ze wsparcia rządowego. Możemy dzięki temu zyskać na zaciągniętym kredycie, ale także banki chętniej udzielają kredytów z programu mieszkanie dla młodych. Jest to szansa dla wielu osób, które samodzielnie nie byłyby w stanie takiego kredytu otrzymać. Program polega bowiem na dofinansowaniu wkładu własnego. W zależności od liczebności rodzin państwo może udzielić wsparcia od 10-20%. Niektóre osoby sądzą, że nie warto, gdyż więcej energii stracimy niż zyskamy wsparcia od państwa. Program mdm powstał z myślą o młodych rodzinach, których nie stać na samodzielny zakup mieszkania. Jest to zatem szansa na stworzenie odpowiednich warunków do życia. Każda dopłata, nawet niewielka może okazać się ogromną pomocą. Dla osób, których marzeniem jest posiadanie własnego mieszkania jest to doskonałe rozwiązanie. Posiadanie stabilizacji życiowej jest na wyciągnięcie ręki, gdyż kredyt z takim dofinansowaniem można znacznie łatwiej zaciągnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.